ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13253174
*
nr 1325 3174
Spegel
Förgylld ram, 127x172 cm
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 maj 2020
kl 18:02:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 12:41:06
1
1.500 kr
11/5 13:52:18
2
2.000 kr
11/5 13:59:39
1
1.700 kr
11/5 13:59:39
2
1.800 kr (Budbetjänt)
11/5 14:01:02
1
2.000 kr
11/5 14:01:02
2
2.000 kr (Budbetjänt)
11/5 14:04:57
1
2.200 kr
11/5 14:44:14
3
2.600 kr
11/5 17:56:05
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1325 3174
Spegel
Förgylld ram, 127x172 cm
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 12:41:06 | 1 | 1.500 kr |
11/5 13:52:18 | 2 | 2.000 kr |
11/5 13:59:39 | 1 | 1.700 kr |
11/5 13:59:39 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
11/5 14:01:02 | 1 | 2.000 kr |
11/5 14:01:02 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
11/5 14:04:57 | 1 | 2.200 kr |
11/5 14:44:14 | 3 | 2.600 kr |
11/5 17:56:05 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27